10:33, 12.05.2015
Artur Szymkowski

Artur Szymkowski w Zagłębiaku

Pod wodzą Artura Szymkowskiego dokończą bieżące rozgrywki ligowe piłkarze Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza. Dla niespełna 48-letniego trenera będzie to druga przygoda z tym zespołem.

 

Informację o zatrudnieniu „Szymka” potwierdził nam we wtorek, sprawujący obowiązki prezesa w dąbrowskim klubie, Dariusz KlamraZagraliśmy kapitalny mecz z Tęczą Błędów, jednak już w następnych meczach uszło z nas powietrze. Choć punktowaliśmy, to graliśmy coraz słabiej, brakowało nam też szczęścia – mówił Dariusz Klamra. – Sebastian Klata wyczerpał u nas swoje możliwości, ale rozstaliśmy się z nim w zgodzie i zostaliśmy przyjaciółmi. Dziękujemy mu za pracę w naszym klubie – dodał rozmówca.

Dariusz Klamra 1

Sternik Zagłębiaka przyznał, że o zmianie trenera myślał już kilka tygodni temu, ale w Zagłębiu Dąbrowskim nie było wolnego szkoleniowca z odpowiednim bagażem doświadczeniem. - Zaufaliśmy Arturowi, ponieważ ma dużą wiedzę, zna zawodników z regionu, prowadził już kilka klubów, więc posiada spore doświadczenie. Chcemy powalczyć do samego końca o drugie miejsce w tabeli, które cały czas jest w naszym zasięgu. Być może z drugiego miejsca uda się awansować do IV ligi lub zagrać w barażu - zakończył Dariusz Klamra.

Dodaj Komentarz