11:36, 1.04.2017
zaglebie-reczna

Cenna wygrana Zagłębia

Mecz o lidera w piłce ręcznej – gr A III ligi – był bardzo emocjonujący. Przez 43 minuty prowadziła drużyna z Bytomia. Na pierwsze prowadzenie w 44. minucie wyszli Zagłębiacy (19:18) i do końca meczu akcje toczyły się „bramka za bramkę”.

W końcówce spotkania Zagłębie wyszło na „wyższe” prowadzenie 26:24 i nie oddało go już do końca. Typowy mecz walki, w którym o 1 bramkę lepsi byli nasi szczypiorniści. Sosnowiczanie są lider po pierwszej rundzie w gr A (3 zwycięstwa).

II runda to dwa mecze u siebie (19 kwietnia godz 19:30) z MKS-em Imielin oraz (29 kwietnia, godz 17:00) z rezerwami Olimpii Piekary Śląskie oraz wyjazd (5 maja) do Bytomia.

Zarząd, trenerzy oraz zawodnicy pragną podziękować fanom za bardzo liczne przybycie na mecz z bytomianami (około 150 osób).

MUKS Zagłębie Sosnowiec – UKS MOSM Bytom 26:25 (9:12).

Skład: Milik, Kowalczyk, Jarzyna, Gaj – Biernacki 4, Bąk 4, Bujoczek 5, Popczyk 4, Postawa, Liwocha 4, Mentel 3, Krzepkowski 2, Solecki, Śwircz, Kopczyński, Gałęziowski, Mazur, Makuch.