21:39, 17.07.2014
arak-kozak

Dwóch reprezentantów Polski w Zagłębiu

Autor: sportowezaglebie.pl

W dniu dzisiejszym dwóch młodzieżowych reprezentantów Polski podpisało umowy z Zagłębiem Sosnowiec. W sezonie 2014/15 w barwach sosnowieckiej ekipy będą występować – Jakub Arak i Miłosz Kozak.

Jakub Arak (napastnik) w tym roku skończył 19 lat, ma za sobą udany sezon w rezerwach Legii Warszawa (III liga), gdzie rozegrał 24 spotkania i strzelił 7 bramek. Arak regularnie występował w reprezentacji U-19. Koszulkę z orzełkiem na piersi – w oficjalnych meczach – zakładał 8-krotnie, w tym czasie zdobył 1 bramkę. W tym roku rozegrał już 3 spotkania w reprezentacji Polski U-20, w meczu z Norwegią zdobył zwycięskiego gola (1:0). W meczach kontrolnych w naszym klubie pokazał się z dobrej strony, piłka szuka tego młodego snajpera, o czym najlepiej przekonali się zawodnicy GKS Bełchatów (T-mobile Ekstraklasa), gdyż Jakub Arak zdobył zwycięską bramkę w sparingu z tym rywalem (1:0).

Miłosz Kozak (pomocnik) to przebojowy 17-letni lewoskrzydłowy. Od rundy wiosennej sezonu 2013/14 jest piłkarzem Legii Warszawa. W rezerwach stołecznego klubu rozegrał 3 mecze, a 1 spotkanie w Centralnej Lidze Juniorów. Kozak regularnie występuje w młodzieżowych reprezentacjach. W kadrze U-15 zaliczył 4 występy, w U-16 rozegrał 9 spotkań (1 bramka), a aktualnie broni barw Polski w zespole U-17, gdzie biało-czerwony trykot zakładał już 7-krotnie (2 trafienia). Miłosz Kozak bardzo dobrze prezentuje się w sparingach Zagłębia, pokazał, iż piłka nie przeszkadza mu przy nodze, swobodnie podejmuje próby dryblingu, a dodatkowo zaliczył już dwie asysty. Pierwszą przy trafieniu Jakuba Araka w meczu z GKS Bełchatów, a drugą w minioną środę w meczu z GKS Katowice (2:3), przy trafieniu Sławomira Jarczyka (dośrodkowanie z rzutu rożnego).

Dodaj Komentarz