12:12, 23.05.2017
18557371_1452206978176160_4345872368754079518_n

MKS MOS Płomień Sosnowiec w II lidze

Po wygranym turnieju półfinałowym w Zielonej Górze, w miniony weekend siatkarki MKS MOS Płomień Sosnowiec walczyły o awans do II ligi w turnieju finałowym w Ostrołęce.

Zagłębiankom na drodze do drugiej ligi stanęły gospodynie turnieju, zespół Nike Ostrołęka oraz akademiczki z Białej Podlaskiej.

W pierwszym spotkaniu siatkarki z Ostrołęki podejmowały drużynę AZS AWF Biała Podlaska. Po godzinie z haczykiem zdecydowanie lepszymi okazały się miejscowe pokonując w trzech setach siatkarki z Lubelszczyzny.

Turniejowym hitem miał okazać się kolejny pojedynek, gdzie naprzeciwko siebie miały stanąć zespoły z Ostrołęki i Sosnowca. Takim też hitem się okazał. Pomimo, że siatkarki Nike Ostrołęki miały na swoim koncie staż drugoligowy, to jednak Płomień Sosnowiec okazał się zespołem zdecydowanie lepszym. Podopieczne trenerów Krzysztofa Zabielnego i Michała Biernackiego wygrały bardzo pewnie 3:0.

W niedzielę rozegrano ostatni, decydujący o awansie mecz, a właściwie set. Sosnowiczanki do przypieczętowania awansu potrzebowały jednego wygranego seta. Wygrały pierwszą partię 25:14, a całe spotkanie 3:1. Po ostatnim gwizdku na parkiet polały się szampany, a radości nie było końca.

Wyniki turnieju finałowego III ligi siatkarek i klasyfikacja końcowa

Nike Ostrołęka – AZS AWF Biała Podlaska 3:0 (25:18, 25:9, 25:20)
Nike Ostrołęka – MKS MOS Płomień Sosnowiec 0:3 (19:25, 19:25, 18:25)
MKS MOS Płomień Sosnowiec – AZS AWF Biała Podlaska 3:1 (25:14, 25:22, 17:25, 25:12)