22:12, 30.07.2015
MAW_0579

Nowe stroje przyniosą szczęście?

Jak wam się podobają koszulki meczowe Zagłębia Sosnowiec na sezon 2015/16? Nasz I-ligowiec będzie miał trzy komplety – biały, zielony i czerwony. Na konferencji prezes zapowiedział, że klub ma awansować do ekstraklasy w ciągu trzech sezonów.

 

zaglebie_sosnowiecW najbliższą niedzielę Zagłębie Sosnowiec zainauguruje rozgrywki I ligi. O 18:00 rozpocznie się mecz z Wisłą Płock. Na konferencji prasowej przed sezonem zaprezentowane zostały nowe stroje, a prezes zapowiedział, iż plany dla klubu to awans do ekstraklasy w ciągu trzech sezonów, a także promowanie Zagłębia Dąbrowskiego, by ludzie nie mówili, że Sosnowiec leży na… Śląsku.

- Kampania promocji Zagłębia Dąbrowskiego nie jest skierowana przeciwko komuś, ale ma walor patriotyzmu lokalnego i edukacji dla tych, którzy przyjeżdżają do Sosnowca i mówią, że są na Śląsku. Nie ukrywam, że nam się to nie podoba, ale nie chcemy w jakikolwiek natarczywy sposób zwracać uwagi. Chcemy po prostu edukować. To jest pierwszy sezon tej edukacji. Bardzo szanujemy i cenimy naszą odrębność. To jest nasza siła. Ludzie z Dąbrowy Górniczej, Będzina, Czeladzi, Wojkowic, Zawiercia, Olkusza, Siewierza, wielu miast i miasteczek Zagłębia Dąbrowskiego to są nasi kibice. Dziękuję, że nas wspierają – mówił Marcin Jaroszewski.

MAW_0560

Prezes Marcin Jaroszewski razem z trenerem Arturem Derbinem.

Na konferencji dowiedzieliśmy się, iż dotychczasowy trener Zagłębia, Robert Stanek został Dyrektorem Sportowym, natomiast drużynę poprowadzi, o czym już informowaliśmy, Artur Derbin z Tomaszem Łuczywkiem.

Przedstawiamy materiał klubowej telewizji #ZagłębieGol:

Dodaj Komentarz