14:12, 31.08.2015
oldboje-ludowy (1)

Oldboje Zagłębia z Pucharem Lata

Zwycięstwem Oldbojów Zagłębia Sosnowiec zakończyła się III Edycja Pucharu Lata pod patronatem Prezydenta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego.

 

zaglebie_sosnowiecTegoroczny turniej – mimo, iż rozgrywany w upalnych warunkach – stał na wysokim poziomie piłkarskim. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których walka o każdy punkt była bardzo zacięta. Tak zwanym czarnym koniem okazała się drużyna BDK Zagórze, która znalazła się w pierwszej czwórce zawodów, a trzeba dodać, że w grupie ograła faworyta tegorocznego turnieju i obrońce Pucharu Lata – MADOR.

Drużyna naszych olbojów zmagania grupowe zakończyła na 3. miejscu, czym utrudniła sobie drogę do finału, ponieważ w fazie pucharowej czekał na nią wspomniany MADOR. Bramka wychowanka, a aktualnie pierwszego trenera Zagłębia, Artura Derbina dała remis i zapewniła rzuty karne. Jedenastki dobrze wykonywali Rafał Sadowski, Marek Pietrzak i Tomasz Wiejacha, a dodatkowo jeden karny obronił Robert Stanek, co przyczyniło się do awansu. W Półfinale Oldboje Zagłębia pokazali charakter i wzięli rewanż za grupową porażkę 1:3 z drużyną Nie Dali Szansy w Zagłębiu. Po dwóch golach Artura Derbina, Tomasza Wiejachy i Sebastiana Klaty pewnie wygrali 4:1.

Finał był niezwykle zacięty – Oldboje prowadzili z Krismarem już 2:0, po dwóch bramkach Wołodymyra Ostroushko. Rywal zdołał odrobić straty i doprowadził do remisu. Okazję do podwyższenia rezultatu miały jeszcze obie drużyny, ale wynik nie uległ zmianie i o zwycięstwie w turnieju decydowały karne. Jako pierwszy podszedł Rafał Sadowski następnie, pewnie strzelił karnego Sebastian Klata, po obronionym strzale przez Roberta Stanka dzieła dokończył Tomasz Wiejacha i Oldboje Zagłębia Sosnowiec wygrali PUCHAR LATA 2015.

OLDBOJE ZAGŁEBIA SOSNOWIEC – KRISMAR 2:2 (karne 3:2)

Oldboje: Robert Stanek, Marek Pietrzak, Jacek Zudin, Robert Tokarczyk, Rafał Sadowski, Wołodymyr Ostrouszko, Sebastian Klata, Piotr Boguszewski, Sebastian Stemplewski, Janusz Piotrowski, Artur Derbin, Tomasz Wiejacha.

Krismar: Mateusz Pietras, Damian Falkiewicz, Marcin Ziomko, Łukasz Karendał, Grzegorz Szczęśniak, Tomasz Galuba, Marcel Wirek, Dawid Gongalski, Kamil Szlenzok, Adrian Żak, Maciej Grotkiewicz, Radosław Wawros.

Klasyfikacja Końcowa:

I MIEJSCE – OLDBOJE ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC

II MIEJSCE – KRISMAR

III MIEJSCE – NIE DALI SZANSY W ZAGŁĘBIU

IV MIEJSCE – BDK ZAGÓRZE

Najlepszy Strzelec – Adrian Żak (Krismar)

Najlepszy Bramkarz – Robert Stanek (Olboje)

Wyniki z turnieju dostępne na www.als-sosnowiec.pl

Dodaj Komentarz