03:00, 8.06.2015
Steelers

Pewne zwycięstwo Zagłębia Steelers

Zagłębie Steelers Interpromex Będzin pokonało na własnym stadionie Warsaw Sharks 27:12 w meczu 7. kolejki Topligi. Dla będzińskiej drużyny było to drugie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach futbolu amerykańskiego.

Zagłębie Steelers 27:12 Warsaw Sharks (0:0, 7:6, 14:0, 6:6)

II kwarta:
7:0 - przyłożenie Kevina Marshalla po 20-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Dominik Sikora)
7:6 – przyłożenie Tomasza Ochnio po 13-jardowej akcji po podaniu Karola Żaka

III kwarta:
13:6 – przyłożenie Konrada Starczewskiego po 3-jardowej akcji biegowej
15:6 –  dwa punkty (safety) dla Steelers za powalenie przez Mateusza Sobalę zawodnika Sharks z piłką w jego polu punktowym
21:6 – przyłożenie Kevina Marshalla po 25-jardowej akcji biegowej

IV kwarta:
27:6 – przyłożenie Kevina Marshalla po 85-jardowej akcji biegowej
27:12 – przyłożenie Antonio Roane po 15-jardowej akcji biegowej

MVP: Kevin Marshall (running back Zagłębie Steelers Interpromex Będzin)

Zagłębie SteelersSzymon Widera (prezes Zagłębia Steelers Interpromex Będzin): - Pierwsza połowa obfitowała w błędy w wykonaniu obu drużyn. Przyłożenie, które Sharks zdobyli w drugiej kwarcie padło po naszym głupim błędzie na środku boiska. Byliśmy w uderzeniu, zamiast zadać cios, nasza seria się zatrzymała. Ozdobą meczu był początek czwartej kwarty, gdy zatrzymaliśmy Rekiny tuż przed własnym polem punktowym. Po tym jak przejęliśmy piłkę pięknym biegiem popisał się Kevin Marshall i było po zawodach. Niestety system, który wprowadził nasz były już szkoleniowiec nie pasował naszej drużynie. Michał Kołek wprowadził inne warianty, które pozwoliły wygrać dwa z czterech meczów. Wierzymy, że nie powiedzieliśmy w tym sezonie ostatniego słowa. Zamierzamy jeszcze wygrać - powiedział Szymon Widera, prezes Zagłębia na łamach serwisu www.topliga.pl.