08:00, 10.03.2014
logo-zwiazku-pilki-recznej

Piłka ręczna: Wyniki weekendowych meczów

Olkuszanki zakończyły sezon zasadniczy PGNiG Superligi porażką. Swoje spotkania przegrały także Viret oraz Zagłębie.

I liga mężczyzn, grupa B (21. kolejka)

Viret CMC Zawiercie – MSPR Siódemka Miedź Legnica 28:29 (14:16)

Zawiercianie stoczyli wyrównany pojedynek przed własną publicznością z równorzędnym rywalem jakim jest Siódemka Miedź Legnica. Na przerwę Viret schodził z dwoma bramkami strat, które w drugiej połowie udało mu się odrobić tylko częściowo, gdyż spotkanie przegrał 28:29.

ŚKPR Świdnica – SPR Zagłębie Sosnowiec 28:25 (14:14)

Mimo że pierwsza połowa meczu była zacięta, to sosnowiczanie stracili szansę na zwycięstwo w drugiej części spotkania.

PGNiG Superliga Kobiet (22. kolejka)

SPR Olkusz – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 25:28 (12:14)

Olkuszanki nie zakończyły udanie sezonu zasadniczego. W ostatniej kolejce podejmowały one Piotrcovię, z którą stoczyły w miarę wyrównane spotkanie, ale ostatecznie przegrały różnicą trzech punktów. Przed SPR-em walka w play-outach o utrzymanie w ekstraklasie. Zmagania ruszą na początku kwietnia.

Dodaj Komentarz

W trakcie swojego spotkania zawiercianie urządzili sobie „mały trening”, rzucając rywalom aż 58 bramek! Ważne zwycięstwo zanotowały olkuszanki, natomiast w miniony weekend Zagłębie nie miało powodów do radości.

I liga mężczyzn, grupa B (19. kolejka)

Anilana PŁ UŁ – SPR Zagłębie Sosnowiec 33:23 (11:11)

Sosnowiczanie przegrali ważny mecz. Pierwsza połowa była zacięta i zwiastowała wyrównaną walkę do samego końca spotkania. Jednak w przerwie zawodnicy Anilany musieli usłyszeć od swojego trenera mocne słowa, które podziałały na nich mobilizująco. W drugiej połowie przeważali gospodarze, którzy wygrali tę część meczu 22:12, a w całym pojedynku triumfowali 33:23.

Viret CMC Zawiercie – AZS UMCS Lublin 58:25 (29:11)

Zdecydowanym faworytem spotkania byli zawiercianie, którzy nie zawiedli przedmeczowych oczekiwań swoich kibiców. Viret urządził sobie mały trening, w trakcie którego trafiał do bramki rywali na wysokiej skuteczności. W całym meczu nasz zespół rzucił aż 58 bramek i rozbił Akademików 58:25.

PGNiG Superliga Kobiet (19. kolejka)

SPR Olkusz – MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz 25:21 (10:7)

Olkuszanki zanotowały ważne zwycięstwo. Przez całe spotkanie utrzymywały dobrą grę i nie pozwoliły, by rywalki zagroziły ich wygranej. Ostatecznie SPR triumfował 25:21.