10:19, 9.04.2017
tauron-mks-bks (30)

Tauron MKS kończy na 5. miejscu

W rewanżowym meczu play-off o 5. miejsce, siatkarki Taurona MKS Dąbrowa Górnicza wygrały z ŁKS-em Commercecon Łódź 3:0 i w końcowej klasyfikacji ORLEN Ligi kończą rozgrywki na 5. pozycji.

Pierwsze minuty meczu miały wyrównany przebieg (3:3). Po dwóch skutecznych blokach Paszek i Dziękiewicz, dąbrowianki odskoczyły na dwa punkty (5:3). W kolejnych akcjach dała znać o sobie Kaliszuk, która najpierw zatrzymała rywalki pojedynczym blokiem, a potem skutecznie zaatakowała ze skrzydła (10:6). Gospodynie coraz bardziej się rozkręcały i o czas musiał poprosić trener Masek (14:9). Przerwa niewiele pomogła łodziankom, które traciły jeszcze większy dystans do miejscowych (18:10). Wysoką przewagę siatkarki Taurona MKS-u utrzymały już do końca, wygrywając pierwszego seta 25:16.

Drugiego seta przyjezdne rozpoczęły z większym animuszem – po atakach Oleksy i Kwiatkowskiej, łodzianki miały dwa punkty więcej od gospodyń (1:3). Dąbrowiankom udało się doprowadzić do remisu (4:4), ale za moment inicjatywa ponownie należała do przeciwniczek (4:6). W dalszej części, pomocną dłoń w odrabianiu strat podały zawodniczki ŁKS-u, które przestały kończyć swoje ataki i sytuacja na boisku zmieniła się na korzyść miejscowych (12:9, 16:13). W końcówce po ataku Kaliszuk, oba zespoły dzieliła spora różnica, sześciu punktów (23:17). W ostatniej akcji seta, dąbrowianki zatrzymały rywalki blokiem (25:18) i prowadziły w meczu 2:0.

Dąbrowianki trzeciego seta rozpoczęły od mocnego uderzenia – głównie za sprawą Horki zdobyły trzy punkty z rzędu (3:0). Następnie, dały znać o sobie dwie środkowe MKS-u – Sikorska i Dziękiewicz – po ich atakach utrzymywała się przewaga wypracowana z początku seta ( 10:7). Gospodynie zaczęły grać zbyt swobodnie i to ich zgubiło, bo łodzianki, najpierw doprowadziły do remisu, a potem wyszły na prowadzenie (11:11, 12:14). Na szczęście taki scenariusz utrzymywał się tylko przez chwilę, a podopieczne Magdaleny Śliwy odzyskały kontrole nad wydarzeniami na parkiecie (16:14). Kolejne dwa oczka dołożyły Dziękiewicz i Ciesiulewicz, i przewaga wzrosła do czterech punktów (18:14). Łodzianki nie były już wstanie nawiązać równorzędnej walki i Tauron MKS wygrał trzecią odsłonę 25:21.

MVP: Lena Dziękiewicz

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:16, 25:18, 25:21)

Tauron MKS: Horka, Dziękiewicz, Paszek, Weiss, Kaliszuk, Sikorska oraz Lemańczyk (libero), Ciesiulewicz, Miros, Castiglione

ŁKS Commercecon: Kwiatkowska, Osadhuk, Oleksy, Sielicka, Muchlsteinova, Kowalińska oraz Strasz (libero), Wołoszyn, Bryda, Tomczyk, Szyjka