21:00, 20.05.2015
dawid-ryndak-mateusz-wrzesien

Zagłębie zremisowało z Kluczborkiem

Zagłębie Sosnowiec po wielkiej wojnie nerwów podzieliło się punktami z MKS-em Kluczbork. Bramkę na wagę cennego remisu zdobył w 90. minucie Jakub Arak.

Zagłębie Sosnowiec – MKS Kluczbork 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 – Piotr Burski (77.), 1:1 – Jakub Arak (90.)
Zagłębie: Szymon Gąsiński – Marcin Sierczyński, Konrad Budek, Krzysztof Markowski, Jovan Ninković (83. Hubert Tylec) – Łukasz Matusiak (76. Przemysław Mizgała), Grzegorz Fonfara (68. Łukasz Tumicz) – Dawid Ryndak, Sebastian Dudek, Konrad Zaradny (46. Mateusz Wrzesień) – Jakub Arak.

MKS: Grzegorz Wnuk, Paweł Gierak, Rafał Niziołek, Marcin Tomaszewski (90+1. Łukasz Reinhard), Adam Orłowicz, Wojciech Hober, Łukasz Ganowicz, Kamil Nitkiewicz, Michał Kojder (88. Marcin Nowacki), Piotr Kasperkiewicz, Piotr Giel (63. Piotr Burski).

Żółte kartki: Dawid Ryndak, Grzegorz Fonfara – Piotr Kasperkiewicz, Łukasz Ganowicz, Krzysztof Wolkiewicz, Piotr Burski.

Previous Image
Next Image

TABELA I WYNIKI II LIGI

90+5.
Kartka dla Burskiego i arbiter kończy spotkanie. Szkoda remisu, ale jesteśmy w grze.
90+4. Dwie stuprocentowe okazje! Mizgałą miał piłkę na 11 metrze, ale zwlekał, a po chwili po rzucie rożnym przestrzelił Arak.
90+4.
Rzut wolny Dudka zbyt mocny.
90+3. Mateusz Wrzesień podaje płasko wzdłuż bramki, Arak nie zdołał dotknąć piłki
90+1.
Zmiana w drużynie gości. Za Tomaszewskiego wchodzi Łukasz Reinhard.

90. WYRÓWNANIE!. Dawid Ryndak dośrodkował z prawej strony, piłkę z 15 metra uderza Jakub Arak i jest 1:1.
88. Za Kojdera wchodzi Nowacki
88. JAK ON TEGO NIE TRAFIŁ? Dośrodkowanie Markowskiego z rzutu rożnego, głową uderza niepilnowany Tumicz, ale trafia obok.
87. Seria dwóch rzutów roznych dla Zagłębia, ale nie ma nawet strzału.
86. Mizgała uderza z dystansu, broni Wnuk.
83. Za Jovana Ninkovicia wchodzi Hubert Tylec.
82. Niepilnowany Marcin Sierczyński wpada w pole karne, podaje mocno wzdłuż bramki, ale piłkę sprzed głowy Mizgały piąstkuje Wnuk.
79. Goście bronią się ofiarnie. Teraz na strzał zdecydował się Mateusz Wrzesień, ale trafia w boczną siatkę.
76. Za Łukasza Matusiaka wchodzi Przemysław Mizgała.
75. Kolejny kontratak MKSu i goście byli bliscy zdobycia drugiego gola.
74. Szybki kontratak gości. Płaskie podanie z lewej strony. Piłkę do siatki pakuje Piotr Burski. Szlag by to…
73. Sebastian Dudek dobrze wymanewrował dwóch obrońców, ale zmaiast podawać, wdał się w kolejny drybling i stracił futbolówkę.
71. Ninković dośrodkował z ok. 40 metrów, ale piłkę pewnie łapie Wnuk.
68. Za Grzegorza Fonfarę wchodzi Łukasz Tumicz.
67. Od kilku minut sosnowiczanie mieli problemy z wyjściem z własnej połowy. Wdarł się chaos.
63. Za Piotra Giela wchodzi Piotr Burski.
62. Zagłębie miało doskonałą okazję, ale gości uratował wślizg obrońcy. Po rzucie rożnym MKS wychodzi z kontrą 4 na 1… ale podanie z prawej strony okazało się na tyle niefortunne, że cała trójka była na spalonym.
61. Rzut wolny dla rywali. Uderza Piotr Giel, ale Gąsiński pewnie łapie
59. Dośrodkowanie Dudak w pole karne, piłka spada pod nogi wbiegających w pole karne Araka i Markowskiego, ale nikt nie zdołał oddać strzału.
58. Zapachniało bramką z Wałbrzycha. Giel dośrodkował płasko z prawej strony, ale na szczęście wybijają obrońcy.
57. Kolejna stuprocentowa okazja! Po zamieszaniu w polu karnym, Łukasz Matusiak podaje za plecy obrońców do niepilnowanego Fonfary. Ten uderza z pierwszej piłki, ale obok słupka. Szkoda.
56. Dudek uderza bezpośrednio z rzutu wolnego piękna paradą Wnuka ratuje gości.
55. Dawid Ryndak wymusił faul i mamy rzut wolny 25 metrów od bramki.
52. Rzut rożny. Arak główkuje na dalszym słupku, piłkę dobija obrońca i ratuje gości. Nasi sygnalizują zagranie ręką, ale arbiter nie gwiżdże „jedenastki”
52. Sebastian Dudek dośrodkował w pole karne, ale z podania wyszedł strzał. Piłka przeleciała nad bramkarzem i trafiała w poprzeczkę.
50. Sędzia gwiżdże dosłownie co kilkanaście sekund – „gwizdek połknąłeś” – rzucił ktoś z trybun i chyba sie nie pomylił.
49. Nie wspominaliśmy nic o kibicach gości, a jest ich… siedmiu :)
47. Mateusz Wrzesień zamieszał obrońcą na lewej stronie i z narożnika pola karnego uderza. Piłkę pewnie łapie Wnuk,
46. Piłkarze obu drużyn już na murawie – zaczynamy 2. połowę. W drużynie Zagłębia mamy zmianę. Na murawie w miejsce Konrada Zaradnego pojawił się Mateusz Wrzesień.

45+2. Koniec 1. połowy. Na razie 0:0. Taki wynik nadal daje nam lidera, ale w „piątce” jest jeszcze ciaśniej. W tym momencie przewaga sosnowiczan nad zajmującymi 7. miejsce Błękitnymi to tylko 4 punkty.
45. Arbiter dolicza 2 minuty
45. „Co ty odpie$%^sz” – krzyknął Robert Stanek do sędziego po tym, jak ten nie zareagował na zagranie ręką Niziołka.
43. Matusiak próbował piętką podac w pole karne, ale nie wyszło tak, jak robią to w Champions League. Uderzenie Sierczyńskiego bardzo niecelne.
42. Ładnie zapowiadająca się akcja, ale Ryndak zbyt mocno wrzuca piłkę w szesnastkę. Po chwili Markowski podaje do wbiegającego w pole karne Zaradnego, ale trafia w jego… stopy.
40. Ale było blisko! Ryndak dośrodkowuje z prawej strony, Fonfara szczupakiem składa się do strzału i uderza minimalnie niecelnie.
39. Sosnowiczanie nie potrafią rozwinąć skrzydeł. Gdy akcja zaczyna się rozwijać, ktoś piłkę wycofuje.
37. Seria błędów Zagłębia. Tym razem Rafał Niziołek uderza z dystansu, ale piłka mija słupek w dość sporej odległości.
37. Sędzia po raz kolejny gwiżdże w sytuacji, w której nie powinien. Aptekarz, jakich mało.
35. Strzelał Marcin Tomaszewski – bardzo niecelnie.
34. Kartka dla Grzegorza Fonfary za wślizg. Naszym zdaniem decyzja błędna, po wślizg był czyściutki.
33. Jovan Ninkovic dośrodkowuje w pole karne, ofiarnie do główki wyskakuje Matusiak, ale zdołał piłkę tylko lekko trącić.
28. Piłka chodziła jak po sznurku. Matusiak do Dudka, ten do Fonfara, który odgrywa w pole karne. Niestety, nieczysto i piłkę łapie Wnuk.
27. Ryndak zakręcił obrońcami i podał w pole karne. Tam przyjmował Fonfara, ale piłka mu odskoczyła, więc oddał Dudkowi. Ten również nie zdołał strzelić.
25. Po rzucie wolnym strzał rywali, ale ponad bramką.
24. Kartka dla Dawida Ryndaka i rzut wolny dla gości.
24. Dudek dośrodkowuje z rzutu wolnego, Wnuk piąstkuje. Do piłki dopada Ryndak i strzela, ale mocno kiksuje.
23. Błękitni – Nadwiślan 0:0
21. Łukasz Matusiak uderza z dystansu, ale obok bramki.
21. Energetyk wygrał z Legionovią 3:2.
20. Kamil Nitkiewicz uderza z rzutu wolnego tuż obok bramki Gąsińskiego.
19. Kolejna stuprocentowa okazja. Jakub Arak podał z prawej strony wzdłuż bramki, na dalszym słupku akcję zamykał Fonfara, piłka po jego strzale wylądowała na bocznej siatce.
18. Fonfara przyjmuje piłkę rękę obok linii bocznej i goście mają rzut wolny na własnej połowie.
16. Jakim cudem nie wpadła bramka? Dośrodkowanie z prawej strony, na dalszym słupku główkuje Arak, a piłka przechodzi obok bramkarza. Dobija Zaradny, piłkę na raty łapie bramkarz…
15. Dośrodkowanie w pole karne – pewnie łapie Gąsiński.
14. Sędzia już wstała. Gramy dalej.
12. Goście chcieli krótko wykonać stały fragment gry. Piłkę przejął Ryndak, podał do Araka, a ten dośrodkował na prawo do Fonfary, Wnuk wybija na aut i piłką trafia… sędzię. Potrzebna jest pomoc lekarska
12. Łukasz Matusiak faulował 30 metrów od bramki i goście mają rzut wolny.
9. Kolejny rzut wolny, tym razem z lewej strony. Dośrodkował Dudek, ale obrońcy wybijaja piłkę.
8. Goście grają jednym napastnikiem – czyli wszystkie piłki na Giela.
7. Piotr Giel wymanewrował Siarę i wpadł w pole karne. Zdecydował się na strzał i trafia w boczną siatkę.
6. Mieliśmy rzut wolny ok 25 metrów od bramki. Ninković uderzał, ale bardzo niecelnie.
3. Michał Kojder miał dogodną okazję – próbował strzelać z 16. metra po błędzie obrony, ale skiksował.
2.
Jak na razie walka w środku pola. Piłka trochę się ślizga, a to stwarza możliwość do strzałów z dystansu.

1. Pierwszy gwizdek – rozpoczynają goście.

19.00 – Sosnowiczanie będą atakowali w stronę zegara.
18:59 – Obie drużyny już na murawie. Czekamy na pierwszy gwizdek
18:58 – Na rezerwie zasiedli: Fabisiak – Wrzesień, Jarczyk, Tylec, Zalewski, Mizgała, Tumicz
18:56 – Na Ludowym ok. 1,5 tysiąca kibiców. Aura wystraszyła, ale mamy nadzieję, że nie przeszkodzi sosnowiczanom.
18:52 – Raków pokonał Znicz Pruszków i jest aktualnie liderem II ligi.
18:49 – Skończył się pierwszy mecz. Limanovia – Rozwój 1:1. To oznacza spadek drużyny z Limanowa
18:48 – Jesteśmy juz na Ludowym. Leje jak cholera.
18:25 – W Kluczborku występuje Piotr Giel, który nie tak dawno był zawodnikiem Zagłębia. Wiosną zdobył 3 bramki, a więc o jedną więcej niż w trójkolorowych barwach.
18:23 – Swój mecz grają także Błękitni. W spotkaniu z Nadwiślanem jest 0:0 i trwa przerwa.
18:21 – Sosnowiczanie są liderem, choć trzeba przyznać, że raczej słomianym. Ewentualna porażka z Kluczborkiem i ewentualne niekorzystne rezultaty w pozostałych meczach mogą spowodować, że Zagłębie spadnie poza strefę dająca awans. Dziś więc trzeba wygrać!
18.16 – W składzie Zagłębia jest niespodzianka. Po raz pierwszy od początku zagra Konrad Zaradny!
18.14 – Rozpoczęły się niektóre mecze II ligi. Spośród najbardziej nas interesujących, w 61. minucie Limanovia remisuje z Rozwojem 1:1, a do przerwy Legionovia remisuje z Energetykiem 2:2, choć dwukrotnie wychodziła na prowadzenie. Raków u siebie również remisuje, tyle że bezbramkowo ze Zniczem.