04:17, 15.12.2013
viret-grupowe

Viret poległ w meczu na szczycie

Autor: sportowezaglebie.pl

Kibice w Zawierciu nie tak wyobrażali sobie losy pojedynku ze Śląskiem. Niestety, Viret uległ rywalom, którzy zachowali status niepokonanych. Jedenastą porażkę na swoim koncie zapisali sosnowiczanie.I liga mężczyzn, grupa B (13. kolejka)

Viret CMC Zawiercie – WKS Śląsk Wrocław 31:37 (18:21)

Mecz w Zawierciu był wydarzeniem tej kolejki. Zagłębiowski zespół zmierzył się z faworyzowanym Śląskiem Wrocław, który okazał się drużyną lepszą w pojedynku dwóch najlepszych ekip obecnego sezonu. W pierwszej połowie toczyła się wyrównana walka, ale od momentu powrotu na parkiet Śląsk grał coraz lepiej, wypracował siedmiobramkowe prowadzenie i tym samym przejął kontrolę nad spotkaniem. Dzięki pokonaniu Viretu wrocławianie zakończyli pierwszą rundę rozgrywek z kompletem punktów i na fotelu lidera, natomiast zawiercianie na drugiej pozycji.

Viret CMC: Kot, Kruk – Kapral 8, S. Zagała 5, Pakulski 2, Kijowski 3, Kąpa, Komalski 3, Biernacki 2, Kowalski 7, Makaruk 1.

Kary: 6 minut
KSSPR Końskie – SPR Zagłębie Sosnowiec 33:21 (15:12)

Sosnowiczanie rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze, a słaba skuteczność rywali pomogła im w osiągnięciu prowadzenia. Nasza drużyna długo dotrzymywała kroku gospodarzom sobotniego pojedynku, a na przerwie minimalnie przegrywała. Po powrocie na parkiet zawodnicy KSSPR-u rozkręcali się z akcji na akcję, a począwszy od 43. minuty grali naprawdę dobrze i w ciągu sześciu minut powiększyli przewagę (27:17). Do końca pojedynku gospodarze nie oddali już inicjatywy i pewnie triumfowali.

Zagłębie: Nakwaski, Orłowski – Milewski 5, Maj 5, Kulka 5/3, Fidyt 4, Szeląg 1, Sieczka 1, Adrian Bąk, Giza, Mentel, Michalak.

Karne: 3/3.

Kary: 12 minut (Milewski i Kulka – po 4 min., Sieczka i Maj – po 2 min.).

Zobacz: Tabela I ligi grupy B

Była to ostatnia kolejka pierwszej rundy sezonu zasadniczego, a zarazem ostatnia kolejka rozegrana w roku 2013. Piłkarze ręczni wrócą na ligowe parkiety dopiero w styczniu, na 18 stycznia została zaplanowana czternasta seria spotkań, w której zawiercianie podejmą KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski, a sosnowiczanie zmierzą się na wyjeździe z AZS-em UMCS Lublin.

Dodaj Komentarz