14:17, 7.06.2015
Kibice Zagłębie Sosnowiec - fot. MW/zaglebie.eu

Zagłębie Sosnowiec w I lidze!

Punktualnie o godzinie 16.00 rozpocznie się ostatnie spotkanie II ligi sezonu 2014/2015 – Zagłębie Sosnowiec podejmie Puszczę Niepołomice. Mecz ten ma dać sosnowiczanom awans na zaplecze Ekstraklasy.

Kibice Zagłębie Sosnowiec – fot. MW/zaglebie.eu

Po raz ostatni awans kibice przeżywali w 2007 roku. 8 lat temu Zagłębie Sosnowiec z ówczesnej II ligi awansowało do Orange Ekstraklasy. W międzyczasie pojawił się wątek korupcyjny i drużyna spadła o dwie ligi. Na pierwszym szczeblu centralnym sosnowiczanie są już siódmy sezon, a kibice z utęsknieniem patrzą na to, co dzieje się w wyższych ligach.

Zagłębie Sosnowiec Puszcza Niepołomice na żywo

W niedzielę Zagłębiu potrzebny jest 1 punkt, ale w Sosnowcu nikt nie wyobraża sobie gry na remis. – W niedzielę na murawę wychodzimy tylko po to, aby zdobyć trzy punkty - mówił trener, Robert Stanek.

ABY ODŚWIEŻYĆ RELACJĘ, KLIKNIJ W PRZYCISK

Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 0:0

Zagłębie Sosnowiec: Szymon Gąsiński, Marcin Sierczyński, Konrad Budek, Krzysztof Markowski, Jovan Ninković, Dawid Ryndak, Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek (62. Kamil Zalewski), Mateusz Wrzesień (88. Hubert Tylec), Łukasz Tumicz (86′ Tomasz Szatan), Jakub Arak (90+2. Konrad Zaradny).
Puszcza Niepołomice: Andrzej Sobieszczyk, Witold Cichy, Adrian Napierała, Damian Lepiarz, Michał Mikołajczyk, Mateusz Lampart (83. Dominik Maluga), Marcel Kotwica, Dariusz Gawęcki, Piotr Madejski (69. Kamil Łączek), Łukasz Nowak (90. Łukasz Furtak), Roman Stepankov (87. Dawid Sojda).
Żółte kartki: Kotwica, Nowak
Widzów: 5000

90+5′ I LIGA W SOSNOWCU

90+2′ Za Araka wchodzi Konrad Zaradny.

90+2′ Tylec wpadł w pole karne, ale piłkę wybijają mu obrońcy.

90′ Arbiter dolicza 5 minut

90′ Schodzi Łukasz Nowak, a za niego Łukasz Furtak.

90′ Niestety, wyprzedza nas MKs Kluczbork, który prowadzi ze Stalą Mielec.

88′ Za Mateusz Września wchodzi Hubert Tylec.

87′ Schodzi Stepankov, a w jego miejsce Dawid Sojda.

86′ Za Tumicza wszedł Tomasz Szatan

86′ Zalewski przerzucił piłkę nad obrońcami, w pole karne wyszedł Tumicz, uderzył wprost w bramkę, ale był na spalonym

85′ Rozwój prowadzi 3:1 z Nadwiślanem i w tej chwili jest w I lidze.

83′ Za Mateusza Lamparta wszedł Dominik Maluga

83′ Cały stadion stoi i dopinguje!!

81′ Kolejne dośrodkowanie Siary w pole karne, ale znowu wprost na głowy rywali.

78′ Doping niesie się po całym stadionie. I liga coraz bliżej.

75′ Arbiter przerywa spotkanie – na trybunie odkrytej racowisko i świece dymne

72′ Pierwszy celny strzał Zagłębia. Matusiak z 20 metra – pewnie łapie Sobieszczyk

71′ Kamil Zalewski wybija piłkę bliższego słupka, sosnowiczanie kontratakuję i nieprzepisowo faulowany jest Tumicz.

70′ Tymczasem goście mają rzut rożny.

69′ Za Mateusza Lamparta wchodzi Kamil Łączek.

Oprawa Zagłębie-Puszcza - fot. PL

Oprawa Zagłębie-Puszcza – fot. PL

65′ Ninković z rzutu wolnego, ale wprost na pierwszego obrońcę i nic z tego…

62′ Za Sebastiana Dudka wchodzi Kamil Zalewski.

61′ Dudek znowu leży na murawie. Teraz już chyba będzie zmiana.

59′ Kluczbork z Mielecem już 1:2, a Błękitni prowadzą ze Stalową Wolą, 2:0.

57′ Arak próbował uderzac piętką po dośrodkowaniu Ninkovicia, ale nie zdołał skierowac piłki w światło bramki.

54′ Dudek wrócił na murawę, a w Kluczborku zmiana wyniku: MKS-Stal 1:1

52′ Markowski wybija piłkę poza boisko, bo Dudek ma problem z nogą.

50′ Arak uderza głową z 8. metra, ale ponad bramką.

48′ Tymczasem w Rybniku Limanovia prowadzi z ROWem, 1:0.

47′ Sierczyński dośrodkował w pole karne, ale tam znowu główkują rywale.

46′ Piłkarze obu drużyn już na murawie. Zaczyna Zagłębie.

16:47 Dramatyczny mecz w Stalowej Woli. Tam Stal przegrywa 0:1 z Błękitnymi. Miejscowi nie wykorzystali rzutu karnego,

45+1′ Koniec 1. połowy. Na razie bez bramek.

45′ Doskonała okazja. Ninković dośrodkował z rzutu rożnego, najwyżej do piłki wyskoczył Arak, ale trafił w boczną siatkę.

44′ Ryndak miękko w pole karne, ale ofiarnie wybijają obrońcy.

43′ Sierczyński dośrodkował w pole karne, ale zbyt mocno i piłka opuszcza boisko.

42′ Siarka Tarnobrzeg prowadzi z Rakowem Częstochowa, a na Ludowym piłkarze już marzą o przerwie.

39′ Kotwica walczy o życie i walczy udanie – prowadzi 2:0 w Pruszkowie.

37′ Po rzucie wolnym Ninkovicia mamy teraz rzut rożny.

36′ Marcel Kotwica ukarany kartką za faul na Jakubie Araku.

35′ Mecz nam „siadł”. Nie wiadomo czy to kwestia pogody, czy satysfakcjonującego obie ekipy wyniku

32′ Ładnie nasi piłkarze przytrzymywali piłkę przed polem karnym rywali. Kilka podań, ale ostatecznie skończyło się na stracie.

30′ W meczach czołówki na razie remisy, a więc w tabeli status quo.

28′ Dudek przejął piłkę na połowie rywala, dośrodkował na 11. metr, ale tam ofiarnie wybijają obrońcy.

27′ Tumicz świetnie wypuścił Ryndaka, ten próbował dośrodkować spod linii końcowej, ale obrońca wybija na rzut rożny

24′ Przerwa techniczna na uzupełnienie płynów.

23′ Przy piłce jest Puszcza, ale jakoś nie spieszy się do ataków.

20′ Arak faulowany na linii pola karnego, ale arbiter nie gwiżdże. Matusiak przejmuje piłkę, uderza dystansu, ale zbyt lekko i niecelnie.

18′ Nowak dośrodkował z prawej strony, ale wprost w ręce Gąsińskiego.

18′ Rzut wolny wykonywał Ninković, ale na 16 metrze główkuje jeden z obrońców

16′ Po zbiciu piłki głową przez Tumicza, futbolówka kilkakrotnie dobiła się od zawodników gości, ale żaden z naszych piłkarzy nie zdołał skierować jej do bramki,.

15′ Mikołajczyk płasko z dystansu – pewnie łapie Gąsiński.

13′ Ninković uderzył z wolnego, ale piłka odbiła sie od obrońców i minęła słupek. Rzut rożny zbyt mocno wykonał Ninković.

12 Koronkowa akcja Ryndaka z Tumiczem, ale ten pierwszy był faulowany. Rzut wolny!

9′ Ryndak wpada z prawej strony w pole karne, minął dwóch obrońców, oddał strzał 7-8 metrów przed bramką, piłka po nogach obrońców opuszcza boisko.

9′ Dudek uderza z dystansu, ale bardzo niecelnie.

8′ Goście znowu groźne dośrodkowali, ale Stepankov nie zdołał wślizgiem trącić piłki. Tymczasem w Pruszkowie Znicz przegrywa z Kotwicą, 0:1.

6′ Goście od pierwszych minut atakują – jak widac, nie przyjechali po remis.

5′ Ryndak uderza z pierwszej piłki, ale bardzo niecelnie

3′ Doskonała okazja gości. Roman Stepankov uderzył głową po rzucie rożnym i pewnie broni Gąsiński

2′ Łukasz Nowak uderza z ostrego kąta, ale Gąsiński pewnie piąstkuje ponad bramkę.

1′ Mecz rozpoczyna Puszcza. Nasi będą atakowali w kierunku trybuny gości, gdzie dzis siedzą młodzi adepci piłki z akademii

15:59 – Wejście piłkarzy na murawę

15:56 Na trybunie zasiadł legendarny prezes Zagłębia, Franciszek Wszołek.

15:51 – Obie drużyny już zeszły z rozgrzewki i za kilku minut zaczynamy.

15:50 – „Tylko zwycięstwo, Zagłębie tylko zwycięstwo” roznosi się po stadionie.

15:48 – Ławka dziś trochę okrojona. Nie ma m.in. Sławka Jarczyka i Przemysława Mizgały.

15:47 – Cały stadion na stojąco, kiedy spiker czyta imiona i nazwiska naszych zawodników.

15:44 – „Wszystkich nas łączy jedno – przynależność do wielkiej rodziny, która nazywa sie Zagłębie Sosnowiec” – tymi słowami spiker podgrzewa atmosferę.

15:42 – Po wczorajszych spotkaniach już wiemy, że z I ligi spadł GKS Tychy. W barażu udział weźmie Pogoń Siedlce.

15:32 – Zgodnie z wyliczeniami serwisu 90minut.pl Zagłębie ma ponad 92% szans na awans. To się musi udać!

15:31 – Na Ludowym już ok 2,5 tysiąca osób, a przed wielkie tłumy!

15:23 – Kibice wstali i już dopingują piłkarzy, którzy pojawili się na rozgrzewce. Jest moc!

15:18 – 90% kibiców jest ubranych na biało. Jest moc.

15:17 – U bukmacherów podobno nie da się obstawić wyniku remisowego, jeśli nie doda się do tego innych spotkań. Remis nie jest zły, ale zwycięstwo byłoby jeszcze lepsze :)

15:08 – Ławka rezerwowych Zagłębia: Fabisiak, Koprucki, Szatan, Tylec, Farkas, Zalewski, Zaradny

15:06 – Wielkie flagi już są przygotowywane, a przed stadionem stoi scena. Czekamy na wielkie święto.

15:00 – Jesteśmy już na Ludowym. Godzina do meczu, a na trybunach już ok. 500 osób.

14.38 – Tak wygląda tabela II ligi:

Tabela II ligi po 33. kolejce

14:34 – Wszystkie mecze rozpoczną się o 16. Zagłębiu do awansu potrzebny remis. Energetykowi i MKSowi zwycięstwo, a reszta musi czekać na cud

14:21 – Nie wliczając awansu do Ekstraklasy w wiadomych okolicznościach, Zagłębie na promocję do wyższej ligi czeka już 11 lat!

14:17 – UWAGA. Zmiana organizacji ruchu przed stadionem. Więcej kliknij TUTAJ

14:14 – Spotkanie obejrzy komplet widzów – na mecz sprzedano pięć tysięcy biletów!