22:21, 20.06.2015
Ogrodzenie

Zabrakło zdrowego rozsądku

- A po meczu znowu będzie bal – śpiewali przed meczem, w trakcie i po jego zakończeniu sympatycy Przemszy Siewierz. Dla jednego z nich sobotni bal skończył się wizytą w… izbie wytrzeźwień.

 

PrzemszaJuż przed decydującym o awansie do IV ligi spotkaniem atmosfera była bardzo napięta. Prowokowali kibice Przemszy, którzy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem arbitra ubliżali gospodarzom z Błędowa. Ci nie pozostali im dłużni, adresując w kierunku rywali kilka „komplementów”.

W trakcie meczu w sektorze gości dochodziło do przepychanek z udziałem służb porządkowych. Przyjezdni swoją złość wyładowywali także na ogrodzeniu, którym kilkakrotnie „bujali”. To nie wytrzymało i runęło w 74. minucie spotkania, gdy po zdobyciu bramki kibice Przemszy wbiegli na boisko, ciesząc się razem ze swoimi ulubieńcami. Inna sprawa, że siewierzanie oglądali to spotkanie w mało sprzyjających warunkach, stojąc tuż przy lesie. Kameralny obiekt w Błędowie niestety nie jest w stanie pomieścić tak dużej liczby kibiców na miejscach siedzących.

Sceny grozy (nie fotografowaliśmy ich w obawie o sprzęt i własne zdrowie) nastąpiły po spotkaniu, w rejonie budynku klubowego Tęczy, gdzie rozpoczęło się od słów (także z udziałem kibiców gospodarzy), a skończyło się na czynach. W konsekwencji polała się krew, uszkodzono auto, a sprawca incydentu trafił na policję. Spore zagrożenie siały również jednostki odpalające petardy hukowe. – W związku z uszkodzeniem pojazdu trenera Przemszy (na dach samochodu został rzucony megafon kibiców gości – wyj. red.) i naruszeniem nietykalności policjanta zatrzymano 21-letniego mieszkańca Siewierza, który był w stanie nietrzeźwości - przekazał st. asp. Mariusz Miszczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

I co z poszanowaniem dla drugiego człowieka? Najwyraźniej odeszło w zapomnienie, a tak na marginesie ludzie, którzy nie potrafią odpowiednio zachowywać się po spożyciu alkoholu, nie powinni w ogóle go spożywać.

Ze sportowym pozdrowieniem.

Dodaj Komentarz