09:34, 31.07.2015
Dariusz Klamra

Rezygnuje, ale na własnych zasadach

Dariusz Klamra 10 sierpnia ma zrezygnować z funkcji pełniącego obowiązki prezesa Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza, jednak do końca buduje zespół na własnych zasadach. Kto będzie odpowiedzialny za klub w sezonie 2015/16? 

 

zaglebiak_dabrowaZebranie wyborcze w Zagłębiaku odbędzie się po pierwszej kolejce, jednak od dłuższego czasu Dariusz Klamra, czyli osoba pełniąca obowiązki prezesa, zapowiada, iż zrezygnuje ze swojej funkcji. Nie zamierza jednak rezygnować z odciśnięcia swojego „piętna”. Początkowo wydawało się, że zespół będą przygotowywać Artur Szymkowski (trener) i Radosław Orłowski (dyrektor sportowy). Jednak jak nasi czytelnicy zdążyli zobaczyć, sytuacja szybko się odwróciła. W klubie doszło do konfliktu, który staraliśmy się wyjaśnić, jednak sprawa wygląda na zawiłą. Trener zwolniony telefonicznie, brak porozumienia z dyrektorem sportowym i osoby, które miały kreować zespół… pożegnały się z Zagłębiakiem, a razem z nimi większość piłkarzy, która miała wzmocnić drużynę. Prezes mówił, iż robi wszystko dla… dobra klubu.

Zapewne wszystko wyjaśni się po zebraniu wyborczym. Kto zostanie nowym prezesem? Biorąc pod uwagę ostatnie spotkanie członków klubu, na którym nie zabrakło policji, a także wcześniejsze, można być pewnym… w sumie to chyba niczego. Można jedynie założyć, że ponownie będzie afera. To ostatnie słowo chyba najlepiej opisuje liczne zawirowania wokół Zagłębiaka. Trzeba jednak wierzyć w to, że może wreszcie sytuacja się unormuje, a atmosfera oczyści. Ciężko jednak w tej chwili rokować, czy Łukasz Antczak pozostanie na stanowisku, czy dojdzie do kolejnej zmiany, a może jeszcze większej rewolucji. Jedno jest pewne, gdzieś w kuluarach zawsze będzie się pojawiać „magiczne” albo przeklęte targowisko.

Dodaj Komentarz